Užtvindymas KITOKIAIS moterų vaizdais

30 gegužės, 2007

Meno istorikės jau ir anksčiau pasigedo moterų vardų meno istorijoje. Ir istorijoj, nes visa istorija yra tendencingai vyro istorija. Buvo parašyti alternatyvūs vadovėliai bandantys įrašyti moterišką istorijos dalį. Konkrečiai ir meno istorija tokia buvo.

Kita vertus pasirodė ir tokia nuomonė, kad bandymas įsirašyti į vyriška sistemą yra tarsi, tai sistemai nuolankumo rodymas. Turi racijos. Bet man vistiek pikta, kad aš nežinau tų stulbinančių moterų, o noriu jas žinoti. Tinka visos, kurios nebūtinai gal gavo Nobelio premiją, ar valdė valstybę, žodžiu- sužibėjo vyriškoje sistemoje, bet ypač tos, kurios alternatyviai buvo/yra svarbios – keičiančios gyvenimus moterys.  Noriu apie jas visas žinoti. 

Kita vertus, manau būtų vistiek labai sveika – erdves užpildyti KITOKIAIS moterų atvaizdais. Tokių, kur asmenybė svarbiau nei nosies forma.  Moterų vaizdai ne vyro, o žmonių žvilgsniui. Tiesą pasakius visai nesenai man atsiuntė “gražų“ filmuka.

http://www.nezinau.lt/moteris-mene-500-metuVadinasi 500 metų moteris mene. Ten sukompiliuota daugybė moters portretų. Filmukas mane traumavo – 500 metų moteris nuleistom akim. Noriu kažką anti tam padaryt. Rasti sau kažkokių antibiotikų nuo šitos ligos. Kitoki srauta uzlieti ir apkrėsti smegenis.

One Response to “Užtvindymas KITOKIAIS moterų vaizdais”

  1. Julija Says:

    Neįtikėtina. Žiūrint tą filmuką, apima jausmas, kad visur ta pati moteris tik keičianti apvalkalą – plaukus, lūpas, veido formas. O akys visur tos pačios – nuolankios, liūdnos, nusižeminusios, kartais apatiškos, nusivylusios. Negi nebūna kitokių akių: piktų, linksmų, degančių? arba tokių akių niekas matyti nenori.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: