Strinos, kraujas ir ugnis

12 rugsėjo, 2007

Sveiki ir sveikos visos sugrižtančios po vasaros atostogų atgal prie darbų.  Su naujais įspūdžiais ir galbūt naujomis idėjomis. Gimtasis Vilnius šį rugsėjį tikrai džiugina gerais renginiais. Kievieną rugsėjo penktadienį miestą drebina vis naujas feministinio meno projektų atidarymas. Taip rugsėjo 7 dieną šiuolakinio meno centre pasirodė Chicks on Speed. Rugsėjo 14 dieną ten pat atidaroma jaunų Lietuvos menininkių grupės paroda. O rugsėjo 21 dieną tiesiog būtina ateiti į Žemaitės skverą Gedimino prospekte, kur ponų ir poniučių ramybę įžūliai drums grupė Zimbabvė ir Martos Vosyliūtės inspiruoti šiuolaikiniai menai.

Teik anonsų.

O aš norių pasidalinti keliais savo kelionių po JAV fragmentais ir supažindinti su viena menininke iš Niujorko, kuri man pasirodė keistai įdomi. Jos performansą teko matyti vienoje Chelsea rajono galerijų – White Box, projekto “Theater of Cruelty“ metu. Carolyn Ryder Cooley yra žinoma savo beprotiškomis akcijomis, kurių metu ji virvėmis prisirišusi kabo po Niujorko tiltais, prisitvirtinusi stirnos kūno dalis ir degančius ragus. Projekto White Box metu, menininkė, kaip visada, degančiais ragais, baltu podiumu į galerija įnešė krauju persunktą strinos širdį ir išsikruvinusi drabužius iš lėto išėjo…Tai buvo savitas menininkės komentaras visam tam kas šiuo metu vyksta pasaulyje.

ryder1.jpg

Taip atrodė Carolyn Ryder Cooley performansas White Box’e.

Menininkės veikla neapsiriboja vien performansais, ji kuria ir muziką, ją atlieka su įvairiomis grupėmis, tapo, kuria objektus, aktyviai dalyvauja menininkų politinėse akcijose ir bendruomenių veikoje, bei kt. Aplankykite Carolyn Ryder Cooley svetainę:

www.carolynrydercooley.com

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: